Pracujeme s nejnovějšími trendy

Představujeme novinky zastupovaných produktů a dění kolem nás

Co jsme pro vás přichystali nového? Podívejte se na naše novinky

Větší procesní spolehlivost při zapichování. www.stools.cz Walter doplňuje zapichovací systém DX18 o univerzálně použitelné stopkové nástroje a planžetu pro hluboké upichování s nepatrnými vibracemi Walter rozšiřuje sortiment zapichovacího systému DX18 o dva nové nástroje: Nový monoblokový stopkový nástroj G4011-P je jako univerzální nástroj koncipovaný pro veškeré běžné zapichování, upichovací planžeta G4041-P je optimalizovaná pro hluboké zapichování a upichování se zesílenou stopkou. Již v březnu uvedla firma Walter na trh systém G4014-P s upínáním destiček „SmartLock“. SmartLock umožňuje jednoduchou výměnu destiček ve stroji díky upínacímu šroubu umístěnému na straně – i při stísněných prostorových podmínkách, například u podélných a vícevřetenových soustruhů. Úspora času při výměně destiček tak činí až 70 %. U obou nových zapichovacích systémů DX18 se břitové destičky upevňují pomocí upínacího šroubu Torx-Plus. Ten se u nástrojů G4011-P ovládá shora nebo zdola. To zjednodušuje použití v převrácené poloze. K vysoké procesní spolehlivosti přispívá tvarové uložení lůžka destičky DX18: Břitová destička je v lůžku vycentrovaná pomocí prismatu na břitové destičce. Tvarové uložení zabraňuje nesprávné montáži, snižuje vibrace a zabezpečuje výměnu s vysokou přesností. Univerzální monoblokový stopkový nástroj G4011-P (25 × 25 mm) pro soustružení, zapichování a upichování je k dispozici pro upichovací šířky 2–3 mm a hloubky zápichu 10 mm, respektive 17,5 mm. Upichovací planžety G4041...R/L-P se zesíleným tělesem nože jsou k dispozici jako pravá, levá a kontra verze s výškou planžety 26 mm a 32 mm, volitelně s přesným chlazením na čelní ploše a hřbetu, nebo bez vnitřního chlazení. Walter nabízí systém G4014-P se SmartLock s velikostmi tělesa nože 10–20 mm, s upichovacími šířkami 1,5–3 mm a pro průměry upichování až 35 mm. Díky svým vlastnostem vytyčuje v současné době laťku v oblasti hromadné výroby drobných dílů.
Tiger·tec® rozšiřuje meze. www.stools.cz Walter představuje sortu Tiger·tec® Gold PVD pro frézování a vrtání. S novou sortou Tiger·tec Gold PVD WSP45G představuje Walter AG řezný materiál, který výrazně rozšiřuje meze těchto povlaků: Jak u použití, tak také ohledně materiálů, které s nimi uživatel může obrábět. Kromě fréz Xtra·tec® XT, Walter BLAXX a M4000 lze nové vyměnitelné břitové destičky Tiger·tec® Gold PVD používat také ve vrtácích s vyměnitelnými břitovými destičkami Walter, jako je D4120. A to nejen na oceli ISO P, ale i na těžko obrobitelné materiály z materiálových skupin ISO S a M. Světový unikát představuje vícevrstvý povlak: Díky vícevrstvému povlaku TiAlN-Al2O3 je sorta WSP45G tvrdá a zároveň houževnatá – a díky tomu mimořádně odolná proti abrazivnímu opotřebení a vysokým teplotám. Speciální mechanická dodatečná úprava zlepšuje odolnost vůči hřebenovým trhlinám a chrání řeznou hranu před mikrovylamováním. Světle zlatá krycí vrstva povlaku usnadňuje zjišťování opotřebení, a zlepšuje tak procesní spolehlivost. Spolehlivě lze rozpoznat nepoužité řezné hrany, takže se využije celý potenciál vyměnitelné břitové destičky. Potenciální oblasti použití nové sorty Tiger·tec Gold PVD představují náročná obrábění jako u těžko obrobitelných materiálů, nebo komplikované podmínky, jako přerušované řezy. Při frézování to mohou být také dlouhá vyložení nebo nestabilní upnutí, při vrtání například šikmé vstupy a výstupy. V závislosti na materiálu a použití lze s novou sortou Tiger·tec Gold PVD dosáhnout zvýšení výkonu až o 75 procent. Sorta WSP45G tak představuje ideální řešení problémů pro turbodmychadla z ocelolitiny, spojovací prvky a součásti podvozku z titanu nebo součásti ze slitin na bázi niklu, které se vyskytují v automobilovém, energetickém, leteckém a kosmickém průmyslu.
Nástroje Walter, řady Xtratec Xt právě v akci se slevou -70%. www.stools.cz Podmínky akce: Termín akce: 14.9.2020 - 6.11.2020 nebo do vyprodání zásob Akční položky: řada M5008 ( Da = 16-66 mm), M5137 (Dc = 50-100 mm), M5009 ( Dc = 40-100 mm), M5012 ( Dc = 40-100 mm) Popis akce: za uvedený minimální počet VBD obdržíte těleso se slevou -70%.
Tradiční fotbalové utkání s našim obchodním partnerem firmou Viking Mašek skončilo po parádním a dech beroucím výkonu optimistickým výsledkem 6:1 ve prospěch našeho soupeře. www.stools.cz
Rohová fréza Xtra·tec® XT M5137 = produktivita. 6 řezných hran na VBD. www.stools.cz
Rovinná fréza Xtra·tec® XT M5009 – malé vyměnitelné břitové destičky, vysoká produktivita. www.stools.cz - vysoká stabilita – optimální při malém přídavku na opracování a nestabilních podmínkách - maximální posuvy, životnost a produktivita díky malým vbd a vysokému počtu zubů - vysoká spolehlivost díky stabilním, oboustranným vbd - velmi dobrá manipulace díky šikmému, dobře přístupnému upínacímu šroubu – je zabráněno typickým chybám při montáži - vysoká hospodárnost díky nízkým nákladům na řezný materiál
Zapichování s know-how. www.stools.cz Nové informace ohledně zapichování Walter Cut naleznete nově také na nové integrované stránce walter-tools.com/c.. věnované pouze zapichování a upichování.
CBN – kompletní sortiment. www.stools.cz Walter AG představuje nové sorty pro materiály ISO K a ISO H. Se sortami CBN WBK20 a WBK30 přináší Walter na trh dvě nové vyměnitelné břitové destičky pro soustružení materiálů ISO H a ISO K: WBK20 (Ø zrn 3,0 μm) pro dokončování obrábění litiny; WBK30 (Ø zrn 10,0 μm) pro větší hloubky třísky ap v ISO H a při dokončování se silně přerušovaným řezem. Obě sorty CBN ze substrátu s vysokým obsahem CBN jsou navíc vhodné pro hrubování a dokončování slinuté oceli. Vyměnitelné břitové destičky WBK20 jsou osázené CBN břity. Osazení CBN v rozích destičky je s vysokou pevností provedené pomocí pájení ve vakuu. Sorta WBK30 ze substrátu, který je plně z CBN, umožňuje vyšší řezné rychlosti a tedy vyšší produktivitu v litině než vyměnitelné břitové destičky ze slinutého karbidu. K vysoké kvalitě, produktivitě a procesní spolehlivosti soustružnických destiček přispívá kromě vysoce přesné výroby také stabilní mikrogeometrie řezné hrany. Ta je přizpůsobena podle příslušného případu použití. Walter nabízí nové sorty CBN WBK20 a WBK30 ve všech běžných velikostech ISO a standartních rádiusech a doplňuje tak svůj rozsáhlý sortiment CBN pro soustružení. Zajímavé jsou zejména pro uživatele v automobilovém průmyslu, všeobecném strojírenství a energetickém odvětví.
Doprodej drsnoměrů Mitutoyo. Akce platná do vyprodání zásob. www.stools.cz