Pracujeme s nejnovějšími trendy

Představujeme novinky zastupovaných produktů a dění kolem nás

Co jsme pro vás přichystali nového? Podívejte se na naše novinky

DC160
Akční nabídka upínačú Kintek. www.stools.cz Termín akce: 15.6. 2020 - 31.12.2020
Akční nabídka Walter DC160 X-treme Evo. www.stools.cz Termín: 15.6.2020 - 31.7.2020 nebo do vyprodání zásob Akční položky: DC160 3xD, 5xD, 8xD Sleva: -65%
Hospodárné a všestranné v osvědčené kvalitě. www.stools.cz U řady Perform spojuje Walter vysoké nároky na kvalitu s maximální hospodárností. To platí také pro nyní zavedenou řadu Perform v soustružení ISO. Negativní vyměnitelné břitové destičky se 4–8 řeznými hranami jsou k dispozici ve třech osvědčených geometriích Walter: FV5 (dokončování), MV5 (střední obrábění) a RV5 (hrubování). U druhů WPV10 (pro: ISO P10/M10/K20) a WPV20 (pro: ISO P20/M20/K30) se jedná o univerzální druhy s povlakem CVD s velmi vysokou odolností proti opotřebení hřbetu. Destičky podle DIN ISO 1832 pasují do každého standardního soustružnického držáku ISO, a jsou tak, jak uvádí firma Walter, nejen hospodárné, nýbrž i mimořádně mnohostranně použitelné. Uživatelé je jednoduše poznají: podle „V“, které v názvu znamená „versatile“ (univerzální). Díky specifickému složení povlaku lze dosáhnout maximální životnosti při nízkých řezných rychlostech (do 250 m/min). Řezné parametry jsou omezené při soustružení, například stroji ve středním výkonovém rozsahu nebo odpovídajícím provedením součásti (např. nevyváženost, velikost). Jak uvádí firma Walter, cílem je nabídnout pro každé použití nejhospodárnější poměr ceny a výkonu. Kromě vysoké hospodárnosti by uživatelé měli s řadou Perform navíc profitovat z maximální spolehlivosti, mnohostrannosti, jednoduché manipulace a maximální spolehlivosti. Ve všeobecném strojírenství a v dalších průmyslových odvětvích – všude tam, kde je třeba obrábět malé až střední výrobní dávky a/nebo různé materiály.
Walter M2471. www.stools.cz
Dokonale hospodárná záležitost. www.stools.cz Kopírovací fréza Walter M2471 přenáší výhody jednostranných kruhových destiček na oboustranné, zejména co se týká pozitivního řezu.​ ​ Při obrábění součástí z těžko obrobitelných materiálů, jako jsou lopatky turbín, součásti převodovek nebo součásti pohonů v oblasti energetického, leteckého a kosmického průmyslu, představují frézy s kruhovými destičkami často první volbu. Zatím se zde používají převážně jednostranné vyměnitelné břitové destičky. S velikostí vyměnitelných břitových destiček RNMX1005M0 pro menší hloubky řezu přináší Walter na trh rozšíření o kopírovací frézu M2471, která má poprvé dvoustrannou kruhovou destičku s osmi využitelnými řeznými hranami. Systém pro frézy od Ø 25 mm se ScrewFit, válcovou stopkou nebo upínacím otvorem je vhodný pro obrábění ocelí, nerezových ocelí a těžko obrobitelných materiálů. Díky polohování pomocí hřbetu vyměnitelné břitové destičky je dosaženo jednoduché a spolehlivé manipulace. Kopírovací fréza M2471 přenáší výhody jednostranných kruhových destiček na oboustranné, zejména co se týká pozitivního řezu.​ Aby tím nebyla snížena procesní spolehlivost, jsou destička a těleso konstruované tak, aby zůstala zachovaná dokonalá stabilita při spolehlivém využití všech osmi řezných hran. Díky technickým vlastnostem a osmi využitelným řezným hranám se náklady na řezný materiál sníží až o 20 %. Walter nabízí novou vyměnitelnou břitovou destičku s geometriemi „G57 – univerzální“ a „K67 – lehkořezná“, pro střední, respektive dobré podmínky použití – rovněž jako sorty PVD Tiger·tec® Silver WSM35S a WSP45S.
Synchronní závitová vložka Walter AB735. www.stools.cz Výroba většího počtu závitů s jedním nástrojem Synchronní závitová vložka Walter zvyšuje životnost závitníků Synchronizace stroje, tzn. otáčky vřetene ve spojení s posuvem jsou jedním z rozhodujících důvodů opotřebení nástroje při výrobě závitů. Se synchronní závitovou vložkou AB735 představuje Walter flexibilně použitelné řešení, které minimalizuje vznikající axiální síly. Upínač, který lze použít ve všech běžných kleštinových upínacích pouzdrech ER, snižuje síly způsobující opotřebení při řezání a tváření závitů, a tedy spotřebu nástrojů. Minimalizuje se především opotřebení boků, protože se při náběhu méně zatěžují. Štíhlá, krátká konstrukce navíc umožňuje použití upínače i při omezených prostorových podmínkách (například v soustruzích nebo soustružnicko-frézovacích centrech). Synchronní závitová vložka AB735 maximalizuje výkon nástroje a je hospodárnější než srovnatelné systémy, ale stejně šetrná k nástrojům. K zvýšení hospodárnosti přispívá kromě minimalizace opotřebení také modulární konstrukce upínače: Se stejnou upínací kleštinou lze používat vyměnitelné čelní nástavce pro různé velikosti závitů, respektive Ø nástroje (ER16 až ER32). Navíc je kompatibilní do všech upínačů ER, které už má uživatel případně k dispozici, takže nejsou nutné další investice. Stejně tak pozitivní efekt má minimální údržba a vysoká spolehlivost upínače: Například díky menšímu nebezpečí zlomení závitového nástroje. Walter nabízí rychlovýměnný systém pro všechny typy nástrojů s vnitřním přívodem chlazení nebo bez vnitřního přívodu chlazení. Mimořádně vhodné je jeho použití všude tam, kde uživatelé vyrábějí závity sériově a/nebo kde synchronizace stroje způsobuje vysoké opotřebení nástroje.
Walter M5008 právě v testu. Bližší informace o positivním výsledku testování a odladění nástroje již brzy na našich stránkách. www.stools.cz
Walter TC470 Supreme. No je to mazec ! :) www.stools.cz