Pracujeme s nejnovějšími trendy

Představujeme novinky zastupovaných produktů a dění kolem nás

Co jsme pro vás přichystali nového? Podívejte se na naše novinky

Výročí 100 let založení společnosti Walter očima jejího zakladatele. www.stools.cz
Historie společnosti Walter 1990-2019. www.stools.cz
100. let Walter. www.stools.cz
To nám to při pátku na firmě jiskří. www.stools.cz
Fréza Walter řady M4002 v řezu. www.stools.cz
Velký pro větší výrobní dávky. www.stools.cz Walter představuje nový tvářecí závitník TC410 Advance. S tvářecím závitníkem z HSS-E TC410 Advance rozšiřuje Walter svůj sortiment závitovacích nástrojů – a nabízí svým zákazníkům portfolio s více než 200 rozměry závitů a tolerancemi. TC410 Advance s TiN povlakem je univerzálně použitelný pro závity do slepých a průchozích otvorů (metrické, jemné metrické, UNC/UNF a G), pro všechny tvárné materiály materiálových skupin ISO P, M, N a dále jako vedlejší použití pro ISO K a S. Kromě obecných výhod tvářecích závitníků, jako je beztřískové obrábění (nehrozí vzpříčení třísek a díky tomu vysoká procesní spolehlivost), přichází Walter u nových nástrojů především s výhodami ohledně hospodárnosti. Rozhodující je zde nová geometrie a speciální dodatečná úprava: Nové tvářecí hrany zkracují dobu záběru v materiálu. Tím se zmenšuje tření a tedy zahřívání, což snižuje opotřebení a prodlužuje životnost nástroje. Extrémně hladký povrch nástroje s dodatečnou povrchovou úpravou snižuje krouticí moment a ještě více tak prodlužuje životnost. Walter nabízí TC410 Advance ve dvou variantách: bez mazacích drážek – a s mazacími drážkami pro hlubší závity až 3,5 × DN. Díky velmi dobrému poměru ceny a výkonu je TC410 Advance zajímavý zejména pro uživatele se středními a většími výrobními dávkami. Mohou totiž vyrábět více závitů se stejným nástrojem.
Včerejší přátelské utkání tentokrát v barvách Walter tools proti soupeři Wikov Gear skončilo našim vítězstvím v poměru 9:5. Někdo další “ na holení”:) www.stools.cz
Walter 100 let ,1919-2019. www.stools.cz
Frézování s „Xtended Technology“ – Xtra·tec® XT. www.stools.cz S Xtra·tec® XT představuje Walter další generaci svých frézovacích nástrojů. Větší produktivita a spolehlivost jsou v centru pozornosti „Xtended Technology“, zkráceně: „XT“.