Pracujeme s nejnovějšími trendy

Představujeme novinky zastupovaných produktů a dění kolem nás

Co jsme pro vás přichystali nového? Podívejte se na naše novinky

Drsnoměr Mitutoyo SJ-210. www.stools.cz Drsnosměry Surftest SJ-210 nabízí následující výhody: - systém měření s patkou a uživatelsky příjemným a intuitivním navigačním menu. - možnost měření nezávisle na napájení ze sítě. 6,0 cm [2.4"] velký barevný grafický LCD displej s podsvícením poskytujicím vynikajicí čitelnost. - provádění analýzy drsnosti povrchu v souladu s různými mezinárodními normami (EN ISO, VDA, ANSI, JIS), stejně jako s vlastním uživatelským nastavením. - různé ovladače rozšiřujicí rozsah aplikací. Kromě vypočtených výsledků mohou být zobrazeny výsledky výpočtů sekcí, vyhodnocované profily a křivky a amplitudy distribučních křivek. Podpora 21 jazyků. Jednoduchá obsluha pomocí tlačítek na vrchní straně zobrazovací jednotky a tlačítek ukrytými pod ochranným vysunovacím krytem této jednotky.
Speciální nástroje pro vrtání. www.stools.cz Hlavními požadavky uživatelů našich vyvrtávacích nástrojů jsou snížení výrobních nákladů a stálá vysoká kvalita otvorů. Naše přesné vrtací nástroje patří k tomu nejlepšímu na světě, co je v této oblasti k dispozici. Vyvíjíme řešení nástrojů ve standardní a speciální oblasti, která nabízejí celou řadu výhod: - snížení výrobních nákladů - zvýšení hospodárnosti - opakovatelná vynikající kvalita otvorů - maximální procesní spolehlivost - výrazné zvýšení životnosti - snížení opotřebení - vysoké hodnoty posuvu - minimální tolerance ​ Velká část vysoce výkonných vrtáků s vyměnitelnými břitovými destičkami je součástí řady Walter Xpress. Na přání mohou být v nejkratším čase po obdržení objednávky připravena speciální řešení. ​ Vrtáky pro hluboké otvory ze slinutých karbidů řady XD-Generation stanovují nová měřítka v oblasti obrábění hlubokých otvorů. Díky technologii XD lze dosáhnout hloubky obrábění až 70 x průměr. Zvýšený posuv výrazně zkracuje dobu obrábění ve srovnání s běžnými jednobřitými vrtáky pro hluboké otvory.​
Speciální nástroje frézování​. www.stools.cz Obrábění velmi velkých odlitků, například turbínových skříní, je skutečnou výzvou. Silně kolísající přídavky na obrábění, velké rozdíly průměru nebo silná nevyváženost jsou pouze některými parametry prokazující, že speciální nástroje Walter jsou správnou volbou. ​ Pro naše zákazníky vyvíjíme speciální kotoučové frézy s průměrem více než 2 metry ( obr.č.1). Tak jako je jedinečný požadavek na obrábění, tak jedinečný je i speciální nástroj. Požadovaná tvarová přesnost lopatek a hřídelů používaných v parních turbínách jsou mimořádně vysoké. Dodáme vám dokončovací frézy s vyměnitelnými břitovými destičkami k dokončování závěsů lopatek a závěsných drážek v hřídelích turbín, s kterými dosáhnete tvarové přesnosti +/- 0,01 mm. ( obr.č.2) Systém Walter Prototyp ConeFit™ je jedním z nejúspěšnějších modulárních nástrojových systémů k frézování. (obr.č.3) Speciální tvary VHM ConeFit Fakta a výhody: - systém ConeFit™ lze flexibilně používat ve všech případech obrábění - modulární systém s různými variantami upínání - maximální stabilita a přesnost díky čelnímu a kuželovému upínání s patentovaným samostředicím závitem - snížení skladovacích nákladů díky velmi flexibilnímu a univerzálnímu nástrojovému systému - díky výměně hlavy přímo na stroji se zkracují prostoje stroje - vysoce produktivní třískové obrábění díky maximální tuhosti Frézy PCD Walter s utvářeči třísky ( obr.č.4) Frézy PCD Walter s utvářeči třísky obráběnými laserem - dobrá kontrola třísky - lámání třísky také u velmi houževnatých materiálů a hliníkových slitin k tváření - malý sklon k vibracím - menší řezné síly
Speciální nástroje závitování. www.stools.cz ​ Přímá a nejspolehlivější cesta k hospodárné koncepci obrábění vede často přes speciální nástroje, a to i při výrobě závitů. Naši specialisté vyvíjejí zákaznické, hospodárné speciální nástroje k výrobě závitů ve všech kovových materiálech. V případě beztřískové výroby závitů bez smotků třísek a problémů s třískami se používají naše tvářecí závitníky Walter Prototyp. Podle přání zákazníka vyvíjíme a konstruujeme také závitníky pro speciální druhy závitů. ​Výhody pro vás: - nejvyšší spolehlivost i u závitů do hlubokých slepých a průchozích otvorů - přesvědčivá životnost s velmi dobrým povrchem závitu - méně častá výměna nástroje a optimální vytížení stroje díky vysokým rychlostem tváření a výrazně delší životnosti - vysoká hospodárnost, protože je možné použití pro závity v slepých i průchozích otvorech - vysoká dynamická pevnost tvářeného závitu díky zpevnění boků a dna profilu závitu za studena Je nutné vyzdvihnout také naše speciální řešení ve spojovacím průmyslu. Díky speciálnímu programu nejrůznějších standardních a speciálních nástrojů optimalizovaných podle potřeb zákazníka se nástroje Walter Prototyp používají na všech strojích z mateřského oboru.
Dodáno, nainstalováno! Profil projektor Mitutoyo PJ-A3000. www.stools.cz
Walter vytyčuje laťku u HSC frézování hliníkových slitin. www.stools.cz Nová 90° rampingová fréza M2131 společnosti Walter AG je vybavená variantou vyměnitelné břitové destičky s povlakem PVD, která se vyrábí pomocí metody HiPIMS. „HiPIMS“ znamená „High Power Impulse Magnetron Sputtering“, česky: „vysokovýkonné pulzní naprašování“. Touto fyzikální metodou se vytvářejí extrémně husté a hladké povlaky PVD. Výhody tohoto povlaku vyměnitelných břitových destiček: - menší tření a méně nárůstků na břitu - vysoká odolnost proti opotřebení hřbetu a dále velmi stabilní řezné hrany - maximální objem obrábění a dlouhá životnost! S hloubkou řezu 15 mm, resp. 20 mm jsou vyměnitelné břitové destičky povlakované metodou HiPIMS ideální pro ramping a frézování kapes. M2131 přesvědčí vysoce vystředěným chodem; vyměnitelné břitové destičky mají integrovanou odstředivou pojistku. Vnitřní chladicí kanálky, které jsou vhodné pro emulzi i pro mazáním minimálním množstvím, doplňují přesně uzpůsobené vlastnosti nástroje. Bez námahy je tak dosaženo prodloužení životnosti až o 200 procent. Rampingová fréza M2131 od firmy Walter AG je mimořádně vhodná pro HSC obrábění hliníkových materiálů – a dále aktuálních slitin hliníku a lithia.
Školíme se, makáme na sobě. www.stools.cz
Jak rychlý je váš mikrometr? Mikrometr Mitutoyo QuantuMike. www.stools.cz Třmenové mikrometry se stoupáním vřetene 2 mm, nabízejí 4krát rychlejší posuv než standardní mikrometry. DIGIMATIC Třmenové mikrometry QuantuMike se stupněm ochrany IP65 nabízí následující výhody: - rychlé měření je zajištěno díky 2 mm stoupání vřetene na každou otáčku bubínku! - přibližně 4krát rychlejší posuv než u standardního mikrometru s 0,5 mm stoupáním vřetene. - měřidla mají vynikající přesnost s chybou přístroje pouze ±1 µm - dvojitá funkce řehtačky v bubínku umožňuje jednoduchou obsluhu na stativu nebo obsluhu jednou rukou. - vynikající ochrana vůči vodě a prachu (stupeň ochrany IP65) umožňuje používat tyto mikrometry i v místech, kde se vyskytuje stříkající chladivo.
Specifická zákaznická řešení během nejkratší doby. www.stools.cz Společnost Walter AG rozšiřuje své portfolio výrobků, které lze pořídit prostřednictvím rychlé dodací služby Walter Xpress, o vyměnitelné břitové destičky. Doposud byla speciální a specifická zákaznická řešení, u kterých mohli uživatelé využívat tuto službu, omezená na takzvané „Round Tools“ (stopkové nástroje) a tělesa, resp. základní těla pro vyměnitelné břitové destičky. Nástroje pouze musely být ‚podobné standardnímu nástroji‘. Od nynějška chce firma Walter svým zákazníkům nabízet výhody služby Xpress také u vyměnitelných břitových destiček, především krátké dodací lhůty: tři týdny pro speciální nástroje s vyměnitelnými břitovými destičkami; čtyři týdny pro vyměnitelné břitové destičky. Krátké pořizovací doby by měly zákazníkům zmenšit oběžné zásoby, a tedy snížit náklady. Zároveň zabezpečují větší jistotu plánování. Prostřednictvím Walter Xpress lze dodat především vysoce výkonné vyměnitelné břitové destičky P600 (10 až max. 200 ks), Ø 12 až 37,99 mm, pro otvory s tolerancemi IT-8, resp. IT-9: s mezirozměry nebo se speciálním provedením rohů (např. fazetka nebo rádius). Dále čtyřbřité vyměnitelné břitové destičky systému MX Cut (10–50 ks) s maximální hloubkou zápichu 6 mm a upichovacími šířkami od 1 do 3,3 mm: jako mezivelikosti s plným rádiem, rovné nebo zkosené od 30° do 50°.